Anasayfa
Geri Dön

Taktik 4-3-3!

Sarı-lacivertli takımla 1 yıllık sözleşme imzalayan Hollandalı çalıştırıcı, “Sevdiğim oyun sistemi 4-3-3. Futbolculara göre 4-4-2’ye de dönebiliriz. Daha iyi olup, Beşiktaş ve Galatasaray’a fark atmamız gerekiyor” dedi.

Fenerbahçe'de Dick Advocaat dönemi resmen başladı. Hollandalı teknik adam, Ülker Stadı'nda düzenlenen törenle 1 yıllık resmi sözleşmeye imza atarken, "Harika duygular içerisindeyim, bu ailenin bir parçası olmak benim için gurur verici. Herkese, bize verdikleri güvenden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

KADROMUZ İYİ
Törende soruları yanıtlayan Advocaat, takımla henüz bir idmana çıktığını belirterek, "Ama son yıllarına bakarsanız ya birinci ya da ikinci oluyor. Demek ki iyi bir kadrosu var. Ama bizim tabii ki daha iyi olmamız, Beşiktaş ve Galatasaray'a fark atmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı. Sistem konusunda, "Benim sevdiğim oyun sistemi 4-3-3. Ama bu tabii ki oyunculara da bağlı. Futbolcuların yapısına göre 4-4-2'ye de dönebiliriz. Bizim için en önemli nokta, maç içerisinde insiyatif alabilmemiz" diyen Advocaat, sözlerini şöyle sürdürdü:

TAKIM OLMALIYIZ
"İyi bir kadromuz var, ancak dün oyuncularımızla da konuştum. Bir yola çıkıyorsak, hep beraber çıkmalıyız, herkes çalışmak, mücadele etmek ve savaşmak zorunda. Bunu başarır ve bireysel yetenekleri de ön plana çıkartırsak istediğimiz hedeflere ulaşabiliriz. Sadece Van Persie üzerinden konuşmak yanlış. Bizim takım olarak düşünmemiz lazım."

 

 

 

 

 

 

Emre BOL.

Günün Diğer Haberleri